Czasopisma warte uwagi

Wiele czasopism o wolnym oprogramowaniu pojawiających się w Internecie nie dożywa nawet wieku niemowlęcego. Często też ich poziom pozostawia wiele do życzenia. Ale są wyjątki…

Dragonia Magazine

Od dłuższego czasu z uwagą śledzę kolejne wydania darmowego czasopisma dostępnego w Internecie - Dragonia Magazine. Nazwa trochę myląca, bo ani to o smokach ani po angielsku :). Właśnie ukazał się kolejny już numer, a w nim krótki artykuł o Quantum GIS. Użytkownicy QGISa i bywalcy naszego forum raczej nowych informacji tam nie znajdą, bo i artykuł ma charakter wprowadający w temat. Cieszy natomiast fakt, że dzięki takim artykułom program staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Tak trzymać i czekamy na więcej.

Największą zaletą czasopisma jest zaspół redakcyjny, który stara się o wysoki poziom edytorski i merytoryczny. A co najważniejsze, artykuły prezentowane w kolejnych wydaniach traktują o tak różnych zagadnieniach, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mnie osobiście przyciągnęły bardzo dobre artykuły o Inkspace i GIMPie autorstwa Tomasza Jurczyka. I tak pozostałem wiernym czytelnikiem, czego Państwu również życzę.

Dyskusja

Enter your comment
If you can't read the letters on the image, download this .wav file to get them read to you.
 
 
Do góry
blog/czasopisma_warte_uwagi.txt · ostatnio zmienione: 2010/07/04 15:55 przez milena
 
 
CC Attribution-Noncommercial-Share Alike 3.0 Unported
chimeric.de = chi`s home Valid CSS Driven by DokuWiki Blog RSS feed Valid XHTML 1.0